Menu Content/Inhalt
Úvod arrow Aktuality arrow Prodej předmětů k 600 výročí obce Provodov
Prodej předmětů k 600 výročí obce Provodov

V úřední dny jsou na Obecním úřadě v Provodově k dispozici k zakoupení (lze je také zaslat na dobírku) tyto předměty:

 

Provodov - kapitoly z dějin obce

Výročí první písemné zmínky o obci Provodov inspirovalo tým odborníků k shromáždění historických a etnografických dat se záměrem publikovat je.
Obec vydala knihu, jejímiž autory a spolupracovníky jsou předseda české archelogické společnosti pro Moravu a Slezsko Dalibor Kolbinger, ředitel Archeologického ústavu památkové péče Miloš Čižmář nebo vedoucí archeologického oddělení krajského muzea JVM ve Zlíně Jana Langová. V období výzkumu se zjistilo, že historie Provodova je výjimečná v celém období mladšího pravěku. Objev pravěkých hradisek s unikátními nálezy v rámci celého keltského světa dávají vzniknout myšlence vybudování archeoskanzenu doby železné. O jedinečný objev botičky bojovníka doby železné projevila zájem ředitelka Muzea historické obuvi v Torontu Sonja Ingrid Baťa. Dalšími přispívateli byli např. katecheta a historik Josef Pala nebo vedoucí etnografického oddělení Muzea Luhačovického Zálesí Blanka Petráková, která je také editorkou odborné publikace.

140 plnobarevných stran, lepená vazba, cena: 200 Kč

 

Malenisko

Z občanské iniciativy zároveň vznikla sbírka ke „geniu loci“ mariánského poutního místa na Provodově - Malenisku. Svými úvahami a reflexemi přispěli Mons. Jan Bosco Graubner,  Mons. Josef Hrdlička, Ludvík Vaculík, Jan Antonín Pitínský, Vladimír Franz, Petr Nikl, Petr Sís či filosof Petr Blecha a dalších bezmála 40 dalších autorů.

80 stran, lepená vazba, cena: 150 Kč

 

Hudební CD "Provodov, Provodov"

Celou edici je připraveno doprovodit hudební a etnografické CD provodovských písní ve studiové kvalitě. Jeho obsahem jsou nahrávky starých provodovských písní ze Sušilovy a Černíkovy sbírky s cimbálovou hudbou Malé Zálesí, provodovské písně s Dechovou hudbou Provodov, hasičská pouť - etnografický záznam tradiční poutě s Dechovou hudbou (2012), vodění berana (záznam tradice) a tradiční písně za zpěvu provodovských žen z roku 1998.

60 minut provodovských písní, lisované CD s 8 stránkovým bookletem, cena: 100 Kč

 

Pohlednice původních provodovských krojů

K výročí 600 let obce Provodov byla ve spolupráci s Muzeem Luhačovského Zálesí vydána série 5ti pohlednic, na kterých jsou zobrazeny kroje původem z Provodova. Jedná se o kroj: sváteční kroj (2x), svatební kroj, pracovní kroj, dětský kroj. Pro prvních 50 zájemců je připravena rozšířená edice o pohlednice mariánského poutního místa Malenisko a taktéž pohlednice Provodova.

5ks pohlednic (8), dárkové balení, cena: 50 Kč

 

Všechny tyto předměty dne 8. července 2012 požehnal při slavnostní mši svaté Mons. Jan Bosco Graubner.

 Sample Image

 
designed by made your web.com
re-designed to 1024x768 resolution by MamboTeam.Ru