Menu Content/Inhalt
Úvod arrow Aktuality arrow Dotace Zlínského kraje pro provodovskou zásahovou jednotku sboru dobrovolných hasičů 2016
Dotace Zlínského kraje pro provodovskou zásahovou jednotku sboru dobrovolných hasičů 2016
Na konci listopadu 2015 předložila obec Provodov Hasičskému záchrannému sboru Zlínského kraje, resp. Zlínskému kraji, žádost o poskytnutí dotace na věcné prostředky požární ochrany pro rok 2016. Předmětem žádosti bylo získat pro Zásahovou jednotku sboru dobrovolných hasičů Provodov účelovou neinvestiční dotaci na nákup osobních ochranných zásahových prostředků. Konkrétně se jednalo o nákup 5ks zásahových oděvů a 5 párů zásahových rukavic.

Na základě podepsané smlouvy o poskytnutí účelové neinvestiční dotace z rozpočtu Zlínského kraje (duben 2016) byly zásahové ochranné prostředky v celkové ceně 46.865,00 Kč pořízeny. Tato akce byla spolufinancována z prostředků Zlínského kraje ve výši 30.000 Kč, což představuje 64 % z celkové pořizovací ceny.  Zbývajících 36 % ceny uhradila obec Provodov ze svých rozpočtových prostředků.

Sbor dobrovolných hasičů Provodov svými zásahy účinně pomohl například při letošním požáru při spalování klestí nad poutním kostelem na Malenisku. Vedle své preventistické, zásahové a sportovní činnosti vyvíjí také mnoho společenských aktivit. Díky získané dotaci se rozšířila technická vybavenost provodovské zásahové jednotky, což přispěje ke zkvalitnění její činnosti.
 
designed by made your web.com
re-designed to 1024x768 resolution by MamboTeam.Ru